Domy z keramzytu – ponadprzeciętny komfort mieszkania

Written by 21:07 Technologie budowy • One Comment

Domy z keramzytu – ponadprzeciętny komfort mieszkania

Minęły czasy, kiedy nie było specjalnego wyboru materiałów budowlanych i inwestor musiał zadowolić tym, co udało się kupić. Obecnie technologie budowy domu są różnorodne  i każdy, kto planuje budowę „swoich czterech ścian”, może wybrać  materiał budowlany dopasowany do oczekiwań. Osoby budujące dom przeważnie chcą, aby budynek powstał w miarę szybko, był energooszczędny, wyciszony i odporny na wilgoć.  Powyższe wymagania na pewno spełnia dom z keramzytu.

Keramzyt i jego właściwości

Keramzyt to kruszywo budowlane, wypalane z glin i iłów pęczniejących.  Formowane jest w kulki i wypalane w bardzo wysokiej temperaturze. Ma on świetne właściwości budowlane i jest ceniony nie tylko w budownictwie. Jest to materiał niepalny, nienasiąkający wilgocią, tłumiący hałas. Cechuje się wysokimi parametrami termoizolacyjnymi. Wykorzystuje się go także w ogrodnictwie, rolnictwie oraz jako element dekoracyjny. Bywa wykorzystywany do upraw bezglebowych czy jako drenaż, przy uprawie roślin doniczkowych.  Można go mieszać z ziemią w celu jej napowietrzenia. Służy jako  grys dekoracyjny.  Produkty budowlane wytwarzane z keramzytu to:  bloczki  keramzytobetonowych,  pustaki ścienne i stropowe, zaprawy ciepłochłonne i systemy kominowe. Keramzyt sprawdza się przy wykonaniu izolacji podłóg przy gruncie  przy drenażu oraz ocieplaniu ścian piwnicznych. Domy z keramzytu to  komfortowe i dobrze ocieplone budynki, które znakomicie sprawdzają się w chłodnej Szwecji, jak i ciepłej Hiszpanii.

Komfortowe domy z keramzytu

Domy z keramzytu powoli zyskują popularność w Polsce. Osoby, którym zależy na podwyższonych parametrach termicznych, cichej przestrzeni domu i trwałości budynku, interesują się technologią keramzytową. Dom z keramzytu charakteryzuje się  utrzymywaniem energii grzewczej w  budynku, co zapobiega intensywnemu wychładzaniu poszczególnych pomieszczeń. Bez wątpienia są to domy energooszczędne i przy dobrej izolacji pozwalają na spore oszczędności w kosztach ogrzewania.  To wielki plus tego rodzaju domów – w Polsce koszty ogrzewania domów jednorodzinnych są ogromne, więc każda oszczędność jest mile widziana. W domu keramzytowym nie istnieje problem przenoszenia dźwięków pomiędzy pomieszczeniami, ponieważ keramzyt ma bardzo dobry współczynnik izolacji akustycznej.

Odporne na wilgoć

Wilgoć to problem wielu domów i mieszkań. Dlatego inwestorzy poszukują materiałów budowlanych, które zapobiegają powstawaniu wilgoci. Pod względem zapobiegania problemowi wilgoci, keramzyt zajmuje wysokie miejsce. Ściany wybudowane z tego materiału cechują się wysoką zdolnością odprowadzania wilgoci na zewnątrz budynku. W środku domu z keramzytu jest sucho i nie ma problemu z grzybem i pleśnią.

Domy z keramzytu buduje się od kilku tygodni do trzech miesięcy, co daje dużą oszczędność w kosztach budowy – mniej trzeba zapłacić za pracę ekipy budowlanej.  Dostarczone na budowę elementy domu są już uzbrojone i przygotowane pod położenie instalacji wodno-kanalizacyjnej, grzewczej i elektrycznej.

(Visited 72 times, 1 visits today)
Close