Kokon ogrodowy- bujany wypoczynek w ogrodzie

Written by 20:08 Meble ogrodowe • One Comment

Kokon ogrodowy – bujany wypoczynek w ogrodzie

Ogród, taras, a nawet salon to miejsca przeznaczone do odpoczynku i relaksu. Warto stworzyć kącik, który będzie idealny do spędzania miłych na świeżym powietrzu w otoczeniu drzew, krzewów i kwiatów.  Wspaniałą strefą relaksu są huśtawki. Idealne wyposażenie ogrodu dla dorosłych i dzieci. Delikatne bujanie się i odczuwanie wiatru we włosach to jeden  z ulubionych sposobów wypoczynku w ogrodzie niezależnie od wieku. Huśtawki ogrodowe mają różnorodne kształty. Bardzo popularne w ostatnich latach stały się kokony.

Kokon – dekoracja i zabawa

Kokon to dekoracyjnie wyglądający wiszący  fotel ogrodowy, którego kształt przypomina połowę bombki. Najczęściej wykonany jest z plecionki technorattanowej, której zawdzięcza swoją wyjątkową prezencję. Z łatwością dopasowuje się do innych mebli ogrodowych, nie tylko z technorattanu, tworząc razem z innym wyposażeniem ogrodowym  unikalny charakter ogrodu. Ładna prezencja w ogrodzie to nie jedyna zaleta tego fotela.

Zalety kokonu

Bujak ogrodowy  jest przede wszystkim wygodnym krzesłem. W zestawie są miękkie i bardzo wygodne poduszki z rozpinanymi poszewkami. W razie zabrudzenia poszewki można ją zdjąć i wyprać. Okrągła podstawa zapewnia maksymalną stabilność i bezpieczeństwo huśtającego. Stelaż malowany jest proszkowo. Kokon zwraca uwagę gości. Wiele osób chce, chociaż na chwilę na nim usiąść. Wytrzymuje obciążenie do 180 kg. Warto szukać  fotela ogrodowego typu kokon, który posiada certyfikat SGS potwierdzający bezpieczeństwo zgodnie z europejskimi normami BS EN 581-1:2006 oraz BS EN 581-2:2009. Bujaki ogrodowe z technorattanu są odporne na promienie UV oraz na deszcz.

Relaks i wygoda

Kokon zapewnia relaks i wygodę na wiele godzin. Można nim opalać się, czytać książkę, delektować się dobrą kawą i zimnym napojem. Jest to gwiazda przyjęcia – każdy gość jest zainteresowany wypróbowaniem dziwnego fotela. Fotel bujany sprawia, że każdą wolną chwilę chcemy spędzać na świeżym powietrzu. Nawet dzieci wolą się na nim huśtać niż przeglądać smartfona. Na rynku dostępne są kokony dwuosobowe, dzięki którym zakochani mogą razem oglądać wschód/zachód słońca, patrzeć na gwiazdy lub czerpać radość ze wspólnego huśtania się i randki. Ogród lub taras mogą być równie romantycznym miejscem na randkę jak luksusowa restauracja. Wypełnienie poduszek jest zgodne z przyjętymi normami. Wypełnienie jest szyte z materiałów odpornych na zmienne warunki atmosferyczne.

Bujaki w salonie lub w pokoju dziecka.

Kokony sprawdzają się nie tylko jako w ogrodzie, ale także w salonie i pokoju dziecięcym. Najmłodsi uwielbiają wszelkie zabawy z huśtaniem w roli głównej. Bujak ogrodowy można zamontować w pokoju dziecka, ponieważ jest to produkt wytrzymały i stabilny.

W dorosłych ludziach zostaje odrobina dziecka – lubimy bawić się, próbować nowych rzeczy i oczywiście huśtać się w zaciszu ogrodu. Fotel typu kokon sprawia, że choć na moment znów czujemy się jak dzieci i mamy uśmiech na twarzy.  Huśtanie się na nowoczesnej i pięknej huśtawce wyzwala hormony szczęścia.

(Visited 121 times, 1 visits today)
Close