Wyciskarka wolnoobrotowa Lidl – czy warto mieć takie urządzenie w kuchni

Written by 20:51 Urządzenia • One Comment

Wyciskarka wolnoobrotowa Lidl – czy warto mieć takie urządzenie w kuchni?

Wyciskarki do warzyw i owoców umożliwiają przygotowywanie zdrowych napojów w warunkach domowych. Dla laików nie są one czymś wyjątkowym w porównaniu z sokowirówkami. Wolne obroty ślimaka miażdżącego włożony do wyciskarki owoc nie powodują wzrostu temperatury, która niszczy witaminy wchodzące w skład produktów. W sokowirówkach działających błyskawicznie wysoka temperatura znacznie obniża wartość witaminową soku, który w dodatku jest rzadki, pozbawiony miąższu, czyli cennego błonnika.

Rodzaje wyciskarek wolnoobrotowych

Na rynku dostępne są wyciskarki jedno lub dwuślimakowe. Jednoślimakowe mogą mieć układ ślimaka pionowy lub poziomy.  W przypadku wyciskarek z dwoma obracającymi się powoli ślimakami ich układ zawsze jest poziomy.

Miażdżona przez ślimak pulpa przeciskana jest przez sito. Spora część miąższu dostaje się do gotowego produktu – sok pozyskany w wyciskarce wolnoobrotowej jest bardzo gęsty i zawiera wszystkie składniki mineralne oraz witaminy przypisane do danego gatunku owocu czy warzywa.

Do użytku domowego wystarczająca jest jednoślimakowa wyciskarka pionowa lub pozioma. Dwuślimakowe mają wysoką moc i wydajność, więc są dedykowane dla dużych rodzin lub do gastronomii.

Wyciskarka wolnoobrotowa Lidl – czy warto kupić?

W Lidlu można kupić wyciskarki wolnoobrotowe w cenie niższej niż 300 i nie wyższej niż 400 PLN. Wyciskarki znanych producentów z górnej półki kosztują kilka razy więcej (nawet powyżej 2000 PLN). Czy to znaczy, że Lidlowskie wyciskarki są o tyle razy gorsze? Oczywiście, że nie.

Oferowane w sieci Lidl wyciskarki Silvercrest działa z prędkością 60 obrotów na minutę. Ma wtórny – wsteczny bieg na wypadek zapchania się warzywem czy owocami. Działa z mocą 150 W. Wylewka soku jest zamykana, a do kompletu dołączony jest pojemnik na sok, popychacz i szczoteczka do czyszczenia sita. Mycie urządzenia jest łatwe. Producent daje trzyletnią gwarancję.

Porównywalna w wielkości wyciskarki innych firm mają podobne gabaryty, tę samą moc, ale czasem dłuższą gwarancję (10 lat na silnik i dwa lata na inne części). W wyciskarce z Lidla nie można regulować wielkość otworów w sicie – w innych modelach to jest zmienione i kto lubi soki z dużą zawartością miąższu może za pomocą specjalnej manetki otwierać więcej otworów w sitku.

Wyciskarka wolnoobrotowa Lidl – jak wypada porównanie wydajności z innymi urządzeniami?

Porównanie wyciskarki Lidl z innymi przemawia na korzyść produktu z Lidla. Wyciskarka wyprodukowana jest z dobrej jakości tworzywa oraz stali nierdzewnej, jest nieduża (łatwe przechowywanie). Prosta w obsłudze, niekłopotliwa w utrzymaniu czystości. Wydajność urządzenia jest porównywalna, do innych, znacznie droższych wyciskarek. Bez problemu w dwie – trzy minuty można uzyskać szklankę świeżego, pełnowartościowego soku wyciśniętego nawet z bardzo twardych warzyw czy owoców. Niewielkie ilości odpadów w wielu przypadkach nadają się do wykorzystania – na przykład wiórki marchewki są świetnym półproduktem do ciasta marchewkowego.

Największą zaletą wyciskarki wolnoobrotowej Na pewno jakość urządzenia idzie w parze z ceną, jaką za wyciskarkę należy zapłacić. Może nawet jakość tę cenę przewyższa.

(Visited 672 times, 1 visits today)
Close