Panele winylowe samoprzylepne – nowa jakość w materiałach podłogowych

Written by 19:39 Podłogi • One Comment

Panele winylowe samoprzylepne – nowa jakość w materiałach podłogowych

Wykonanie podłogi kojarzy się z bardzo ciężką pracą, hałasem, brudem i nerwami. Słowem kilka dni wy…

Wykonanie podłogi kojarzy się z bardzo ciężką pracą, hałasem, brudem i nerwami. Słowem kilka dni wyrwanych z życia. Bogaty wybór nowoczesnych materiałów wykończeniowych na podłogi pozwala na zaoszczędzenie sobie nerwów i zamieszania w domu. Do niedawna najczęściej wykorzystywanymi materiałami na podłogę były płytki ceramiczne, panele drewniane, marmur i gumolit. Asortyment  sposobów na pokrycie podłogi rośnie – pojawił się nowy materiał wart szczególnej uwagi panele winylowe samoprzylepne.

Panele winylowe samoprzylepne – prosty montaż

Znane i lubiane są tapety winylowe, które są proste w nałożeniu, trwałe i odporne na czyszczenie. Panele winylowe samoprzylepne dostępne są od niedawna, już zyskały spore zainteresowanie użytkowników. Panele winylowe samoprzylepne składają się z dwóch warstw – spodnia warstwa jest stworzona z podkładu korkowego. Czasem stosuje się spieniony PCV. Jest to warstwa elastyczna, która decyduje o wytrzymałości ze szpitala. Górna warstwa jest estetyczna i imituje różne rodzaje podłóg, np.: z paneli drewnianych, z desek, kamieni , płytek ceramicznych.

Panele winylowe – eleganckie i praktyczne

Posadzka musi być elegancka i praktyczna. Panele winylowe samoprzylepne spełniają oba warunki i dlatego są polecane jako wykończenie podłóg w pokojach, kuchni i  łazience, a także w biurach. Podłogi prezentują się dokładnie tak, jak oczekuje właściciel – spełniają wszystkie wymogi estetyczne, zapewniają komfort korzystania z pomieszczenia, są odporne na zachlapania i łatwe do utrzymania w czystości.  Panele winylowe samoprzylepne są ciepłe i przyjemne w dotyku – jest to znakomity wybór dla osób, które narzekają na „zimno od podłogi”.  Z paneli winylowych samoprzylepnych będą zadowolone osoby, które szukają  szybkiego i łatwego do położenia materiału wykończeniowego na podłogi. Przed położeniem panele podłogę należy oczyścić, odtłuścić i wyrównać.

Warte uwagi

Panele winylowe są tańsze niż gress, czy panele drewniane i dużo łatwiejsze w układaniu, łączą w sobie wszystkie cechy dobrej, drewnianej podłogi, a do tego absorbują ciepło i są bardzo przyjemne w dotyku. Mogą na takiej podłodze usiąść dzieci i nie będą narzekały na dyskomfort podczas zabawy.  Nie powinno się ich instalować na tarasie/balkonie/ schodach wejściowych i innych miejscach o dużym nasłonecznieniu, ponieważ ułożona z nich podłoga może ulec uszkodzeniu przez wysoką temperaturę. Różnorodność wzorów i barw pozwala na realizację  kreatywnych i wymagających pomysłów  dotyczących aranżacji wnętrza.Samoprzylepne panele winylowe to oszczędność wysiłku, czasu i pieniędzy. Po zamontowaniu można cieszyć się elegancką i funkcjonalną podłogą. Panele winylowe zachwycają urodą i funkcjonalnością. Bez problemu można je dopasować do każdego stylu urządzania wnętrz. Każdy sposób mieć pięknie urządzone mieszkanie przy minimalnym wysiłku, jest mile widziany. Panelewinylowe samoprzylepne mają dużą  szansę stać się jednym z najmodniejszych materiałów na podłogi.

(Visited 91 times, 1 visits today)
Close